پوتین به ویتنام سفر کرد؛ تاکید مسکو و هانوی بر تقویت روابط

تبلیغات بنری

روسای جمهور روسیه و ویتنام در هانوی دیدار کردند و چندین قرارداد و معاهده با تاکید بر گسترش روابط امضا کردند.

یورنا- ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه 31 ژوئن در جریان سفر خود به ویتنام گفت که تقویت روابط استراتژیک یکی از اولویت های وی است. پوتین تاکید کرد که آسیا مورد علاقه مسکو است.

یک روز پس از امضای توافقنامه دفاعی متقابل با کره شمالی، پوتین گفت که مسکو و هانوی می خواهند آنچه را که او به عنوان یک معماری امنیتی قابل اعتماد در منطقه آسیا-اقیانوسیه توصیف کرد، بسازند.

وی همچنین گفت که روسیه مشتاق گسترش سرمایه گذاری در بخش انرژی ویتنام است.

سفر رئیس جمهور روسیه به ویتنام انتقاد شرکای غربی هانوی را برانگیخت.

تو لام، رئیس جمهور ویتنام با پوتین دیدار کرد و انتخاب مجدد وی را به عنوان رئیس جمهور روسیه تبریک گفت و از دستاوردهای روسیه از جمله ثبات سیاسی داخلی تمجید کرد.

لام گفت: بار دیگر به دوستمان بابت حمایت قاطع در انتخابات اخیر ریاست جمهوری تبریک می گویم. این اعتماد مردم روسیه را تایید می کند.

روسای جمهور دو کشور شاهد تبادل 11 موافقتنامه و یادداشت تفاهم از جمله در زمینه معاملات نفت و گاز، علوم هسته ای و آموزش بودند.

رئیس‌جمهور روسیه همچنین گفت که به گفت‌وگو با بلوک منطقه‌ای، انجمن کشورهای آسیای جنوب شرقی که به گفته وی ویتنام نقش فعالی در آن دارد، احترام می‌گذارد.

پوتین در ساعات اولیه بامداد پنجشنبه وارد ویتنام شد که آخرین ایستگاه سفر آسیایی وی شامل دو کشور پس از انعقاد توافقنامه دفاعی با کره شمالی است.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه نیز از زمان ادای سوگند برای پنجمین دوره ریاست‌جمهوری در ماه مه به چین سفر کرده است.

انتهای پیام/

تبلیغات بنری

mizanonline به نقل از یورنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *