همکاری موفق ایران و سریلانکا در تبادل خدمات فنی و مهندسی با قوت تداوم می‌یابد

تبلیغات بنری

رئیس جمهور سریلانکا در تماس تلفنی با پزشکیان پیروزی وی در انتخابات را تبریک گفت.

یورنا- رئیس جمهور سریلانکا در تماسی تلفنی پیروزی رئیس جمهور منتخب در انتخابات ریاست جمهوری و جلب اعتماد مردم ایران را تبریک گفت.

رئیس جمهور سریلانکا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رئیس جمهور فقید آیت الله سید ابراهیم رئیسی و شهید امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه گفت: فقدان آیت الله رئیسی برای دولت سریلانکا و ملت آن بسیار ناراحت کننده و تاسف بار بود. و امیدواریم بتوانیم با جناب عالی به اهدافی که در دولت رئیس جمهور فقید تعیین شده است برسیم.

رئیس جمهور منتخب نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن قدردانی از تماس و پیام تبریک رئیس جمهور سریلانکا، همدردی و همدردی دولت و ملت آن کشور را در پی شهادت رئیس جمهور و رئیس جمهور اعلام کرد. وزیر امور خارجه. جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران و سریلانکا تجربیات بسیار موفقی دارند و در همکاری های دوجانبه از جمله تبادل خدمات فنی و مهندسی در ساخت پروژه عظیم چند منظوره سد و نیروگاه امویا ارزش دارند. امیدواریم در دولت جدید بتوانیم در جهت تقویت این همکاری ها گام برداریم.

این مقام عالی پزشکی با اشاره به توافقات بسیار ارزشمندی که در سفر رئیس جمهور شهید به سریلانکا صورت گرفت، بر تلاش دولت جدید جمهوری اسلامی ایران برای اجرای کامل این توافقات تاکید کرد.

انتهای پیام/

تبلیغات بنری

mizanonline به نقل از یورنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *