هدهد در خانه عنکبوت؛ نفوذ پهپادهای حزب‌الله به قلب اراضی اشغالی

تبلیغات بنری

رژیم صهیونیستی در حالی به تشدید تنش ها در جبهه شمالی ادامه می دهد که کارشناسان نسبت به ناتوانی سامانه دفاعی این رژیم در مقابله با موشک های پرتاب شده توسط حزب الله هشدار می دهند.

یورنا – حزب الله لبنان اخیرا اعلام کرد که پس از ترور یکی از رهبران ارشد این جنبش توسط … اسرائیل200 موشک به سمت سرزمین های اشغالی شلیک کرد.

این یکی از بزرگترین عملیات جنبش تا به امروز است که نگرانی از احتمال وقوع یک جنگ تمام عیار را افزایش داده است.

حزب الله لبنان همچنین گزارش داد که با استفاده از انبوهی از پهپادها به 10 پایگاه نظامی رژیم صهیونیستی شلیک کرده است. ارتش اسرائیل مدعی است که «موشک‌ها و اهداف مشکوک هوایی» شلیک شده‌اند که تعدادی از آنها رهگیری شده‌اند.

در طول نزدیک به 9 ماه پس از آغاز جنگ غزه، حزب الله هزاران موشک به سمت سرزمین های اشغالی شلیک کرده است. رژیم صهیونیستی می گوید موشک های شلیک شده از لبنان به کشته شدن 18 نظامی صهیونیست منجر شد.

کارشناسان در مورد توانایی سیستم گنبد آهنین ابراز تردید می کنند

وزارت دفاع اسرائیل می گوید سامانه گنبد آهنین در سال 2011 به طور کامل عملیاتی شد و از آن زمان تاکنون چندین بار ارتقا یافته است. Iron Dome که در اصل در سرزمین های اشغالی تولید می شد، توسط شرکت دولتی سیستم های دفاعی پیشرفته رافائل با حمایت آمریکا توسعه یافت و واشنگتن همچنان به تامین بودجه برای آن ادامه می دهد.

سی‌ان‌بی‌سی نوشت: اسرائیل با چشم‌انداز جنگ در دو جبهه – با حماس در جنوب و حزب‌الله لبنان در شمال – و با توجه به اینکه حزب‌الله زرادخانه عظیمی از موشک‌ها در اختیار دارد و تخمین زده می‌شود ۱۰ برابر قدرت نظامی دارد، خوب است. سوال اینجاست: آیا این گنبد توانایی دفاع در برابر این موشک ها را دارد؟

در این گزارش آمده است: جنگ همه جانبه بین اسرائیل و حزب الله ویرانگر خواهد بود.

یک مقام نظامی بازنشسته اسرائیلی در این باره می گوید: اینطور نیست که گنبد آهنین به طور کامل از کار بیفتد، بلکه احتمال دارد میزان موفقیت رهگیری آن در بحبوحه حملات موشکی در مقیاس وسیع کاهش پیدا کند و این به معنای آسیب بیشتر به زیرساخت های اسرائیل و … تلفات بیشتر

این مقام نظامی هشدار داد: “من انتظار دارم صدها کشته، هزاران قربانی و دوره بسیار سختی در سطح محلی داشته باشیم.”

روسری در تار عنکبوت.  نفوذ پهپادهای حزب الله به قلب سرزمین های اشغالی

توانایی های نظامی حزب الله لبنان

ویکتور تریکو، تحلیلگر ارشد موسسه مشاوره ای کنترل ریسک، به سی ان بی سی گفت: «بیشتر برآوردها ذخایر موشکی و موشکی حزب الله را 150000 موشک نشان می دهند؛ مهمتر از آن، حزب الله دارای سیستم های تسلیحاتی بسیار پیشرفته تری نسبت به حماس است.

وی تاکید کرد که این مهمات شانس بسیار بیشتری برای فرار از سیستم پدافند هوایی اسرائیل و وارد کردن خسارت قابل توجه به زیرساخت های اقتصادی حیاتی در سراسر اسرائیل دارند.

گزارشی از دانشگاه رایشمن وابسته به رژیم صهیونیستی با عنوان “آتش و خون: “واقعیت وحشتناکی که اسرائیل در جنگ با حزب الله با آن مواجه است” سناریویی را ترسیم می کند که در آن حزب الله روزانه بین 2500 تا 3000 راکت و نارنجک راکت پرتاب می کند. سایت های نظامی در سرزمین های اشغالی را هدف قرار دهد.

به عنوان مثال، حزب الله در جریان جنگ 2006 حدود 4000 موشک به سمت سرزمین های اشغالی شلیک کرد.

ویدئوی حزب الله از پایگاه های صهیونیست ها در جولان اشغالی

حزب الله لبنان تصاویر جدیدی منتشر کرد که نشان می دهد پهپادهای این جنبش بر پایگاه های نظامی رژیم صهیونیستی در بلندی های جولان اشغالی کنترل می کنند.

این ویدئو با عنوان “حوض 2″، پایگاه های اطلاعاتی و فرماندهی رژیم صهیونیستی و پایگاه ها و سایت های نظامی تازه تاسیس در این منطقه را نشان می دهد.

این ویدئو با صحنه ای پایان می یابد که یک شهر صهیونیستی را نشان می دهد که حزب الله می گوید در ویدیوی سوم ظاهر می شود.

پیش از این حزب الله لبنان با انتشار ویدئویی 10 دقیقه ای از تصاویر هوایی الههد 1 از اماکن حساس نظامی و اقتصادی در شمال سرزمین های اشغالی، نگرانی مقامات این رژیم را مطرح کرده بود.

انتهای پیام/

تبلیغات بنری

mizanonline به نقل از یورنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *