نهضت بزرگ ساخت مسکن یادگار شهید رئیسی است

تبلیغات بنری

وزیر کشور گفت: حرکت عظیم خانه سازی یاد و خاطره شهید رئیسی است که به عهد خود وفا کرد و تحولی عظیم به وجود آورد.

آژانس خبری مرحله به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد واحدی روز پنجشنبه در مراسم اهدای زمین به خانواده های پرجمعیت منطقه مرکزی شهر جدید امیرکبیر حضور یافت.

وی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی های شهید رئیسی این است که نمی گفت نمی توانیم یا نمی شود و حتی زمانی که قانون جوانان آمد خیلی ها فکر می کردند که قابل اجرا نیست به خصوص در بخش مسکن که نیازمند یک حرکت جهادی بود.

وزیر کشور افزود: جوان بودن جمعیت یکی از دغدغه های همه علاقمندان به ایران و یکی از اولویت های کشور است که در دستور کار رئیس جمهور شهید قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در 8 سال گذشته شاهد رکود شدید مسکن در کشور بودیم، تصریح کرد: در ابتدای دولت سیزدهم علاوه بر تعهدات مسکن مهریه، بسیاری از آثار بر زمین مانده و نیاز بسیار جدی بود. در کشور احساس شد.

وحیدی با اشاره به اینکه در ابتدای حیات آیت الله رئیسی، دولت با کمبود بودجه و اعتبار، رکود شدید اقتصادی، رشد منفی و تورم نزدیک به 60 درصد مواجه بود، گفت: این باور غلط در کشور وجود داشت حل همه مشکلات کشور با حل مشکلات با آمریکا بود که این یک باور است.

وزیر کشور تصریح کرد: شهید بزرگواری در شرایطی اداره کشور را برعهده گرفت که گفتند مشکل آب شرب کشور با مذاکره و توافق با آمریکا حل می شود.

وی افزود: امروز می بینیم که ساخت دو میلیون و 600 هزار واحد مسکونی در کشور آغاز شده و به سرعت در حال اجراست و این کار در دو سال اول دولت انجام شد که کار بسیار شگفت انگیزی است.

وحیدی یادآور شد: امروز یکی از هزینه های جدی مردم مسکن است و زمانی که این مسکن در اختیار مردم قرار گیرد بار سنگینی از دوش آنها برداشته می شود.

وزیر کشور ادامه داد: خدا را شاکریم که حرکت عظیم خانه سازی به یاد شهید رئیسی است که واقعاً به وعده خود ایمان داشت و این شهید عزیز تحولی عظیم ایجاد کرد.

واحدی با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو، بر انتخاب اصلح تاکید کرد و گفت: خداوند به ما رئیس جمهوری عنایت کرده است که پا به پای رئیس جمهور شهید باشد و توانایی رفع دغدغه های مسکن و جمعیت را داشته باشد. دو موضوع مهم توان کشور در زمینه های اقتصادی و امنیت ملی باید رصد و به دست آید.

وزیر کشور صبح پنجشنبه از منطقه مرکزی بازدید کرد.

انتهای پیام/

تبلیغات بنری

mizanonline به نقل از یورنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *