مکالمه تلفنی نخست وزیر پاکستان با رئیس جمهور منتخب

تبلیغات بنری

نخست وزیر پاکستان در تماس تلفنی با مسعود پزشکیان، موفقیت در برگزاری انتخابات را نشان از استحکام پایه های جمهوری اسلامی ایران که بر پایه دموکراسی و دموکراسی بنا شده است، توصیف کرد.

یورنا – شهباز شریف نخست وزیر پاکستان پیروزی پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری ایران را با مشارکت بسیار خوب مردم و با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اسلامی تبریک گفت.

نخست وزیر پاکستان برگزاری موفق انتخابات و انتقال مسالمت آمیز و بدون مشکل قدرت در ایران را نشانه اوج گیری استحکام پایه های جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر دموکراسی و دموکراسی دانست و دعا کرد آی تی. خداوند متعال به مردم ایران دوران جدیدی از سعادت، سعادت و پیشرفت عطا فرماید.

شهباز شریف همچنین به عمق روابط دو کشور دوست و برادر ایران و پاکستان و روابط بسیار خوب فرهنگی و تاریخی دو کشور اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد که این توانمندی های ارزشمند در دوران ریاست پزشکیان باعث شود. فرصت مناسبی باشد از این پلت فرم برای تقویت و توسعه بیشتر همکاری استفاده کنید

نخست وزیر پاکستان سفر تاریخی آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور فقید به پاکستان را گشایش فصل جدیدی در روابط دو کشور عنوان کرد و افزود: در این سفر توافقات بسیار خوبی از جمله افزایش روابط بین دو کشور صورت گرفت. دو کشور حجم مبادلات تجاری دو کشور به 10 میلیارد دلار می رسد و ابتکارات جدیدی در توسعه تجارت مرزی وجود دارد که امیدواریم بتوانیم این مسیر را در راستای منافع دو کشور و دو ملت ادامه دهیم.

شهباز شریف همچنین با تاکید بر اهمیت حفظ ثبات و امنیت مرزهای دو کشور، تقویت همکاری های امنیتی ایران و پاکستان در زمینه مبارزه با تروریسم و ​​گروه های تروریستی را ضروری دانست.

در این تماس تلفنی پزشکان همچنین از تبریک صمیمانه خود به دولت و مردم پاکستان پس از پیروزی وی در انتخابات تشکر کردند و همچنین حضور نخست وزیر و هیئت عالیرتبه پاکستانی را در مراسم تشییع جنازه اعلام کردند. شهدای خدمت و عزای عمومی در این کشور اعلام کردند که مایه تسلیت و قدردانی دولت و ملت ایران بود.

رئیس جمهور منتخب تاکید و اهتمام رهبر معظم انقلاب اسلامی بر توسعه روابط با پاکستان را یکی از اصول تثبیت شده سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی دانست و گفت: روابط و پیوندهای عمیق فرهنگی، مذهبی و تمدنی دو کشور از مهمترین پایه های روابط دو کشور است. ما کشور بزرگ جهان اسلام را در همه ابعاد تشکیل داده ایم و بر حفظ و ارتقای این سرمایه های ارزشمند تاکید داریم.

وی همچنین با اشاره به اینکه جهت گیری روابط دو کشور به سمت استفاده از توانمندی های مشترک مطابق با منافع دو کشور است، افزود: ظرفیت های بکر بسیاری برای توسعه همکاری های ایران و پاکستان وجود دارد که امیدواریم مورد استفاده قرار گیرد. با تلاش مشترک برای بهبود روابط.

رئیس جمهور منتخب همچنین با تاکید بر آمادگی خود برای اجرای توافقات دو کشور در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی و امنیتی، ابراز امیدواری کرد در دوره جدید اهداف عالیه دوستی و برادری دو کشور محقق شود.

تبلیغات بنری

mizanonline به نقل از یورنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *