فوتبال ایران درحال بلوغ است؛ باشگاه‌ها رکن مهمی در توسعه فوتبال هستند/ ورزشگاه‌ها باید در اختیار تیم‌های لیگ قرار بگیرد

تبلیغات بنری

وزیر ورزش و جوانان گفت: ایران بیشترین تعداد هوادار را در قاره آسیا دارد و باید از این توانایی استفاده کنیم و تلاش کنیم حضور هواداران در ورزشگاه ها را افزایش دهیم.

یورنا کیمرث هاشمی سیدوسالار شهیدان در اجلاس سالانه مدیران عامل باشگاه های کشور که امروز در آکادمی ملی فوتبال برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان، اظهار داشت: از همه مدیران باشگاه تشکر می کنم. کار سخت در طول فصل امیدواریم با برگزاری چنین جلساتی لیگ برتر امسال پویاتر و بهتر از سال گذشته باشد. به همه کسانی که در عرصه فوتبال و باشگاهی در سال فوتبالی گذشته شاهد لیگ جذابی بودند، خسته نباشید می گویم.

وی افزود: از همه کسانی که به اتحاد فوتبال در کشور کمک می کنند سپاسگزارم. ورزش حرفه ای سه جنبه دارد که یکی از آنها باشگاهی است. امروزه در فوتبال، باشگاه ها تکیه گاه هستند. اگر باشگاه فوتبال حرفه ای نباشد، طرفین ماهیت ندارند. تمام اقداماتی که اتحادیه فوتبال امروز برای ارتقای حرفه ای انجام می دهد، بر عهده باشگاه هاست. با اقدامات خوبی که انجام شده باید بگوییم فوتبال ما در حال بلوغ است و نیاز به حمایت بیشتری دارد.

کیومرث هاشمی گفت: همانطور که در گزارش آمده است تقریبا 100 درصد باشگاه های ما دولتی هستند، البته این خوب نیست و باید به سمت خصوصی سازی برویم. روز اول اعلام کردیم که کار ما مدیریت باشگاه و تیم نیست و دیدیم با همه سختی ها، استقلال و پرسپولیس خصوصی شدند.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: رئیس جمهور شهید شخصا پای همه کارها برای خصوصی سازی دو باشگاه ایستاد و با حمایت همه جانبه وی شاهد بودیم که خصوصی سازی این دو باشگاه به پایان رسید. کمک به استانداردسازی یکی از وظایف ماست. با استاندار لرستان هم صحبت کردیم که کل ورزشگاه خرم آباد را به خیبر خرم آباد می دهیم تا میزبان مسابقاتش باشد.

وی گفت: ایران بیشترین تعداد هوادار را در قاره آسیا دارد و ما باید از این توانایی بهره ببریم و تلاش کنیم تا تعداد هواداران را در ورزشگاه ها افزایش دهیم. به استانداران استان ها دستور دادیم تمام ورزشگاه های متعلق به وزارتخانه را طبق قانون به باشگاه ها واگذار کنند. قبلا اعلام کرده بودیم که اگر ورزشگاه آزادی را بخواهند به فدراسیون فوتبال پیشنهاد می کنیم. روزی که به ورزشگاه آزادی رسیدیم یک متر چمن در کمد نبود اما الان به همان میزان چمن در کمد داریم که در زمین وجود دارد.

وزیر ورزش ادامه داد: برای بازسازی آزادی امسال 1200 میلیارد تومان اختصاص دادیم و کار تامین مالی در حال انجام است. ورزشگاه آزادی ظرفیت بسیار خوبی است و باید در اختیار فوتبال باشد. با برنامه ریزی های انجام شده از سوی فدراسیون فوتبال، انشالله در لیگ فعلی شاهد فناوری VAR نیز خواهیم بود.

وی بیان کرد: تلاش ما این است که با توجه به اهمیت فوتبال هر چند ماه یک بار جلساتی با مدیران عامل باشگاه ها برگزار کنیم. تا زمانی که شرایط فوتبال باشگاهی ما خوب باشد، شرایط فوتبال ملی هم خوب خواهد بود. در صورت نیاز آمادگی داریم با مدیران عامل انجمن آزادگان جلسه ای برگزار کنیم. فوتبال ما گاهی درگیر مسائل میانجی گری در قرارداد بازیکنان و مربیان می شود و از باشگاه ها می خواهیم به دور از هیاهو به دنبال بازیکنان باکیفیت باشند و اعداد غیرواقعی نپرسند.

الهاشمی تاکید کرد: باشگاه ها از سرمایه گذاری روی نوجوانان و جوانان غافل نشوند. باید توجه داشت که تنها برنامه ریزی نباید روی فوتبال باشد، باید به فوتسال هم توجه کنیم. توجه به رده های پایه، فوتبال بانوان و فوتسال از جمله ضروریاتی است که باید به آن توجه کنیم. صحبت از فساد در فوتبال، حتی یک موضوع کوچک هم کاملا غیرقابل قبول است و فدراسیون فوتبال باید با روش های پیشگیرانه از ایجاد حواشی جلوگیری کند و زحمات کل تیم را با یک سری تخلفات زیر سوال نبرد.

وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: یکی از موضوعات مطرح شده بحث فیرپلی مالی بود. عدالت مالی در قانون برنامه هفتم گنجانده شد و مجلس فدرال مفتخر به تصویب آن شد. خوب است که پایه و اساس لیگ های حرفه ای گذاشته شده است و همه ما باید طبق قوانینی که برایمان تعیین شده زندگی کنیم. فدراسیون فوتبال تا سه ماه آینده فرصت دارد مجمع عمومی را تصویب کند.

وی گفت: کشور ما کشوری فرهنگی است و تفاوت ما با سایر کشورها بر اساس همین فرهنگ است. باشگاه های ما باید دغدغه فرهنگ سازی داشته باشند، کمیته فرهنگی داشته باشند و از انرژی کانون هواداران بهره ببرند. باشگاه ها باید شرایط تعیین شده توسط AFC را رعایت کنند. ما هم در خدمت فوتبال و باشگاه ها هستیم و به عنوان وزیر ورزش از همه باشگاه ها حمایت خواهیم کرد.

انتهای پیام/

تبلیغات بنری

mizanonline به نقل از یورنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *