عضویت ایران در شانگهای و بریکس از جلوه‌های دیپلماسی فعال است

تبلیغات بنری

سرپرست وزارت امور خارجه گفت: عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان شانگهای و گروه بریکس یکی از مظاهر دیپلماسی فعال وزارت امور خارجه در عرصه چندجانبه و بین المللی است.

یورنا- مراسم افتتاحیه نمایشگاه “هزار و بیست روز تلاش جهاد: برجسته ترین دستاوردهای سیاست خارجی دولت سیزدهم در 1020 روز” با حضور محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری و سرپرست وزارت امور خارجه این مراسم دیپلماتیک، خانواده شهید حسین امیرعبداللهیان و جمعی از مسئولان و مدیران کشور در تالار ملل وزارت امور خارجه برگزار شد.

سرپرست وزارت امور خارجه در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه با اشاره به اهداف و مبانی اصلی رویکرد سیاست خارجی دولت سیزدهم، تبیین نقش و جایگاه شهیدان آیت الله رئیسی و امیر عبداللهیان در تحقق اهداف سیاست خارجی و دستاوردهای نظام دیپلماسی در دوران وزارت ایشان به ویژه در زمینه چند دیپلماسی و مذاکرات رفع تحریم ها.

باقری عضویت جمهوری اسلامی ایران در سازمان شانگهای و گروه بریکس را یکی از مظاهر دیپلماسی فعال وزارت امور خارجه در عرصه چندجانبه و بین المللی دانست و ابراز امیدواری کرد این دستاوردها در منطقه تداوم داشته باشد. دولت منتخب

در ادامه این مراسم، رئیس جمهور با گرامیداشت یاد و خاطره دولتمردان عزیز و بزرگی همچون شهید آیت الله رئیسی و امیر عبداللهیان که از شخصیت های کم نظیر یا کم نظیر بودند، از ارائه دستاوردهای دولت سیزدهم در عرصه های مختلف قدردانی کرد. امور خارجه. سیاست و با بیان ویژگی های شخصیتی شهید امیر عبداللهیان، وی را شخصیتی قوی و نجیب توصیف کرد.

مخبر همچنین از تلاش های نوآورانه و خستگی ناپذیر شهید امیر عبداللهیان در تحقق رویکرد دولت شهید رئیسی در عرصه سیاسی و روابط خارجی به ویژه در زمینه تقویت روابط با همسایگان، کشورهای همسو تقدیر کرد. و در همین راستا همچنین عضویت و ایفای نقش فعال در سازمان هایی مانند شانگهای و بریکس. وی افزود: خود وزیر شهید و همکارانش در وزارت امور خارجه در سه سال گذشته عملکرد و دستاوردهای قابل توجهی را با مدیریت داشته اند. شهید رئیسی و تلاش های شهید امیر عبداللهیان.

وی همچنین نقش موثر دستگاه دیپلماسی تحت مدیریت امیرعبداللهیان را در نشان دادن اقتدار کشور، تلاش برای حل مشکلات، رفع موانع در عرصه سیاست و روابط خارجی، افزایش تعاملات سیاسی و همچنین جریان سازی برشمرد. وی برای مقاومت و دستیابی به اهداف عملیات صادق گفت: در تأیید این موضوع، مقامات ارشد جبهه وی را وزیر امور خارجه جبهه مقاومت معرفی کردند و رهبر معظم انقلاب نیز از قدرت وی در مذاکرات تجلیل کردند. ”

این مراسم شامل بازدید سرپرست ریاست جمهوری از بخش های نمایشگاه و تشریح دستاوردهای نظام دیپلماسی توسط تعدادی از دیپلمات های جوان وزارت امور خارجه بود.

در ابتدای این مراسم که با تلاوت قرآن کریم و ادای احترام به مقام شامخ شهدای خدمت و دیپلماسی توسط سرپرست ریاست جمهوری و سرپرست وزارت امور خارجه آغاز شد و پخش کلیپی از یاد و خاطره ناصر کنعانی سخنگوی و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه ضمن خوشامدگویی به مخبر و هیئت همراه، یاد و خاطره شهدای اردیبهشت ماه را گرامی داشتند. وی در خصوص تلاش های انجام شده توسط دستگاه های مختلف دستگاه دیپلماسی برای برگزاری این نمایشگاه و بخش های مختلف آن توضیحاتی ارائه کرد.

انتهای پیام/

تبلیغات بنری

mizanonline به نقل از یورنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *