رژیم صهیونیستی درپی عملیات حزب‌الله کمربند امنیتی تشکیل داده/ مکان‌ها را در اراضی اشغالی با پرنده‌های خود هدف قرار می‌دهیم

تبلیغات بنری

دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم یادبود شهید طالب سمیع عبدالله گفت: شهادت شکست و مرگ نیست.

یورنا- سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم یادبود طالب سامی عبدالله از رهبران فقید حزب الله لبنان که هفته گذشته در حمله رژیم صهیونیستی به شهادت رسید، با اشاره به شهادت شهدای ما یک پیروزی است نه شکست و خطرناک ترین چیزی که رژیم صهیونیستی با آن مواجه است این است که کسانی که در میدان نبرد با صهیونیست ها هستند این عقیده را با خود حمل می کنند، نه شکست و نه مرگ. این نقطه قوت جبهه های مقاومت است.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: خطرناک ترین چیزی که این رژیم با آن مواجه است، حضور کسانی است که در جبهه ها می جنگند و حامل فکر و ایمان هستند. شاهد صبر و رضایت خانواده های معظم شهدا هستیم.

وی تاکید کرد: شهید ابوطالب مانند دیگران به عنوان یک رزمنده معمولی شروع به کار کرد و به برکت روحیه و اراده خود به سرعت پیش رفت.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: ابوطالب در اوایل جوانی یکی از سرکردگان محور الصدیقی بود و در سال 92 یکی از نیروهای جهادی بود که به بوسنی رفت.

وی ادامه داد: شهید ابوطالب قبل از سال 1379 فرمانده محور بنت جبیل بود و در جنگ 1385 مسئولیت این محور را بر عهده داشت، سپس در سال 1395 مسئولیت یگان پیروزی را بر عهده داشت و تا زمان شهادت در این سمت باقی ماند. .

سید حسن نصرالله گفت: راه ما ایستادگی در راه مقاومت، ایجاد فضای مقاومت و بسیج مردمی رزمنده است با وجود از دست دادن این شهدا، نه پرچم ما به زمین می خورد و نه نقطه ضعفی در وجودمان پدیدار می شود. شهید ابوطالب نیز با این صفات به مقاومت پیوست.

وی افزود: شهید ابوطالب مانند سایرین به عنوان یک رزمنده معمولی شروع به کار کرد و به لطف روحیه و اراده خود به سرعت پیش رفت.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: ابوطالب در اوایل جوانی یکی از سرکردگان محور الصدیقی بود و در سال 92 یکی از نیروهای جهادی بود که به بوسنی رفت.

وی افزود: شهید ابوطالب قبل از سال 1379 فرمانده محور بنت جبیل بود و در جنگ 1385 مسئولیت این محور را بر عهده داشت و پس از آن در سال 1395 مسئولیت یگان پیروزی را بر عهده داشت و تا زمان شهادت در این سمت باقی ماند.

دبیرکل حزب الله لبنان تاکید کرد: شکی نیست که از دست دادن حاج ابوطالب برای ما ضایعه بزرگی است، اما معتقدیم که آنها شهید شدند و به بلندترین آرزوهای خود رسیدند. کسانی که می مانند همان روحیه، عزم و اراده را دارند.

وی گفت: پاسخ مقاومت به دشمن تروریست این است که اعضای یگانی که تعدادی از افسران آن به شهادت رسیدند برای مقابله با دشمن مصمم تر شده اند.

سید حسن نصرالله گفت: شهید ابوطالب اولین فرمانده میدانی بود که جبهه جنگ را برای حمایت از غزه گشود.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: این نبرد نقش مهمی در رویارویی بزرگ در جبهه لبنان داشت و همچنان خسارات مادی، معنوی و معنوی به دشمن و جانفشانی های او وارد می کند.

وی تاکید کرد: یکی از مهم ترین نشانه های کارآمدی جبهه لبنان، فریادها و تهدیدهایی است که از سران، مسئولان و شهرک نشینان دشمن صهیونیستی می شنویم. اگر نبرد حزب الله بی نتیجه بود، چرا جهان برای حذف آن از جبهه غزه دخالت می کرد؟

وی گفت: یکی از نتایج این نبرد تخریب وجهه و اعتبار ارتش اسرائیل است.

سید حسن نصرالله ادامه داد: جبهه ما و سایر جبهه ها به شدت پای میز مذاکره حضور دارند و از طریق آنها به نتایج مشخصی خواهیم رسید.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: ناوگان آمریکایی که برای ممانعت از هدف قرار دادن کشتی های اسرائیلی از سوی یمنی ها به دریای سرخ و دریای عرب آمد، با وجود اینکه از همه توان خود استفاده کرد، نتوانست ناوهای اسرائیلی و یا سایر کشتی ها را منهدم کند. به سمت فلسطین اشغالی می رفتند. برای محافظت، این یک شکست بزرگ برای دو ناوگان دریایی مهم در جهان است. این یک شکست بزرگ برای دو ناوگان دریایی مهم در جهان است.

وی ادامه داد: جبهه عراق به شدت پدافند هوایی رژیم صهیونیستی و نیروی پدافند هوایی آن را در منطقه تضعیف کرده است و دشمن اسرائیلی قادر به ردیابی موشک ها و پهپادهای پرتاب شده خود نیست.

سید حسن نصرالله گفت: رژیم اشغالگر در مقابل فداکاری های رزمندگان مقاومت در غزه و رفح ناتوان است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان گفت: رسانه‌های دشمن از ابتدای نبرد الاقصی تلاش می‌کنند تا جبهه‌های پشتیبانی و آنچه در غزه رخ می‌دهد کم‌اهمیت جلوه دهند.

وی توضیح داد که یکی از رهبران ارشد اسرائیل گفته است که اگر جبهه لبنان وجود نداشت، نیروهای کافی برای شکست غزه وجود داشت.

سید حسن نصرالله گفت: دشمن به خسارات واقعی خود در جبهه شمالی اعتراف نخواهد کرد تا به دولت و نتانیاهو که جنگ غزه را اولویت اصلی خود می‌داند، فشار نیاورد.

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: این بخشی از جنگ رسانه‌ای و روانی دشمن است که کشته‌ها و مجروحات را اعتراف نمی‌کند، در حالی که رسانه‌های نظامی رژیم صهیونیستی عملیات‌های نظامی از جمله دستاوردهای نبرد جبهه شمال و … را منتشر می‌کنند. مهاجرت اجباری شهرک نشینان و اختلال و توقف صنعت، کشاورزی و گردشگری در شمال فلسطین اشغالی.

سید حسن نصرالله ادامه داد: یکی دیگر از دستاوردهای نبرد حزب الله این است که برای اولین بار در تاریخ اشغال رژیم صهیونیستی (1948) کمربند امنیتی در درون این رژیم شکل گرفت.

وی بیان کرد: دشمن از تبدیل شدن وضعیت به جنگ همه جانبه بیم دارد و این امر تأثیر شدیدی بر جبهه غزه دارد و صهیونیست ها را مجبور می کند مهمات خود را نجات دهند.

وی افزود: دشمن مدعی است 20 گردان متعلق به جنبش حماس را منهدم کرده و در تلاش است چهار گردان باقی مانده را در رفح منهدم کند. این دروغ، شکنندگی دشمن را نشان می دهد که یک پیروزی خیالی را به شهرک نشینان خود عرضه می کند.

سید حسن نصرالله گفت: از دو بعد انسانی و راهبردی، دشمن متحمل خسارات سنگینی شده است و در نهایت نمی تواند موضوع را کتمان کند که در این مورد تنها 8636 نفر از کار افتاده اند کشته و زخمی؟

وی ادامه داد: هر بار که به یک ستاد نظامی حمله می کردیم، سربازان دشمن کشته و زخمی می شدند، در اطراف مقر پخش می شدند و این فرصت خوبی برای مقاومت برای جمع آوری اطلاعات جدید بود.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: دشمن مجبور به تخلیه پایگاه های خود شد و به دنبال ایجاد پایگاه های جدید در پشت کوه ها بود.

به گزارش العالم، سید حسن نصرالله گفت: خدا را شکر هواپیمای مرزی اطلاعاتی در اختیار ما قرار داد و ما می توانیم آن مکان ها را با پرندگان خود هدف قرار دهیم.

انتهای پیام/

تبلیغات بنری

mizanonline به نقل از یورنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *