دادگاه عالی آمریکا به ترامپ مصونیت کامل ریاست جمهوری داد

تبلیغات بنری

دادگاه عالی آمریکا بر اساس اختیارات قانونی روسای جمهور به ترامپ مصونیت کامل اعطا کرد، اما به او مصونیت مربوط به مسائل شخصی اعطا نکرد.

یورنا – دادگاه عالی ایالات متحده اعلام کرد که رؤسای جمهور سابق این کشور برای اقداماتی که در چارچوب اختیارات قانون اساسی آنها قرار می گیرد از مصونیت برخوردار هستند.

دیوان عالی آمریکا بر اساس اختیارات قانونی روسای جمهور به ترامپ مصونیت کامل اعطا کرد، اما در مورد مسائل شخصی به او مصونیت نداد.

قانون اساسی و قوانین داخلی ایالات متحده تنها به برخی از سؤالاتی که مطرح شده و ممکن است همچنان مطرح شوند، پاسخ روشنی ارائه می دهند.

موارد دیگر می تواند کشور را به قلمروی ناشناخته بکشاند، جایی که تصمیمات عمده در دست قضات فدرال است.

به گفته نیویورک تایمز، این ساده ترین سوال در این دسته است و پاسخ مثبت است. قانون اساسی ایالات متحده شرایط بسیار کمی را برای صلاحیت نامزدها تعیین می کند. آنها باید حداقل 35 سال سن داشته باشند، شهروند ایالات متحده باشند و حداقل 14 سال در این کشور زندگی کرده باشند.

هیچ محدودیتی بر اساس شخصیت یا سابقه کیفری وجود ندارد، و در حالی که برخی از ایالت ها مجرمان را از کاندیداتوری برای دفاتر ایالتی و محلی منع می کنند، این قوانین برای دفتر فدرال اعمال نمی شود.

اصلاحیه چهاردهم قانون اساسی آمریکا چه می گوید؟

دیوان عالی ایالات متحده به اتفاق آرا حکم داد که ایالت‌ها نمی‌توانند ترامپ را از نامزدی در انتخابات منع کنند، طبق بند 3 اصلاحیه چهاردهم، که هر فردی را که پس از ادای سوگند ریاست جمهوری “درگیر شورش یا شورش شود” رد صلاحیت می‌کند.

در چندین پرونده قضایی گفته شده است که اقدامات ترامپ در 6 ژانویه 2021 و پیش از آن نیز موضوع دو پرونده جنایی علیه وی با این مانع روبرو شده است. در دسامبر گذشته، دادگاه عالی کلرادو او را واجد شرایط نامزدی برای ریاست جمهوری تشخیص داد، همانطور که ایالت مین این کار را انجام داد.

اما دادگاه عالی ایالات متحده به ریاست اکثریت محافظه‌کار، با 3 قاضی منصوب شده توسط شخص ترامپ، به این نتیجه رسید که تنها کنگره این اختیار را دارد که ماده 3 را علیه نامزدهای پست فدرال فعال کند.

انتهای پیام/

تبلیغات بنری

mizanonline به نقل از یورنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *