خطر خسارت به محصولات کشاورزی به دنبال بارش تگرگ

تبلیغات بنری

سازمان هواشناسی به دلیل تداوم بارندگی و ناپایداری محلی هشدار سطح زرد صادر کرد.

یورنا – بنابر اعلام وزارت راه و شهرسازی، سازمان هواشناسی به دلیل تداوم بارندگی با ناپایداری موضعی از روز شنبه 11 تیرماه تا چهارشنبه 15 تیرماه اخطاریه ای در سطح زرد صادر کرد.

بر اثر فعالیت این سامانه رگبار باران، رعد و برق، وزش باد موقت شدید، در برخی نقاط گرد و خاک و در برخی نقاط تگرگ خواهد بود.

این سامانه از روز شنبه در استان های گیلان، مازندران، گلستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی و از روز یکشنبه در استان های آذربایجان غربی، گیلان و استان اجرا می شود. مازندران. گلستان، زنجان، قزوین و البرز و شامل تهران، سمنان، خراسان شمالی، شمال مرکزی و نیمه شمالی خراسان رضوی خواهد بود.

همچنین استان های گیلان، مازندران، آذربایجان غربی، کردستان، همدان، مرکزی، قم، تهران، البرز، سمنان و شمال غرب اصفهان روز دوشنبه و استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان ، و زنجان. استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، قزوین، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، البرز شمالی، تهران و سمنان روز چهارشنبه میزبان این رژیم خواهند بود.

احتمال آبگرفتگی موضعی جاده، احتمال جاری شدن آب، رعد و برق، احتمال ریزش تگرگ، لغزندگی به ویژه در جاده ها و گردنه های کوهستانی، احتمال آسیب به سازه های موقت و خسارت احتمالی محصولات کشاورزی، وزش باد نسبتا شدید، در مناطق در معرض گرد و غبار، کاهش می یابد. دید و کاهش کیفیت هوا، احتمال آسیب دیدن تجهیزات شهری و برون شهری از جمله سقوط تابلوها، تابلوهای تبلیغاتی، داربست ها و سازه های موقت، احتمال سقوط اجسام از ارتفاعات و احتمال وجود درختچه ها و درختان قدیمی وجود خواهد داشت. بر اساس فعالیت این سیستم تجزیه می شود.

در نتیجه نباید در کناره ها و نهرها و مسیل ها چادر زد و در کنار نهرها و مسیل ها احتیاط کرد، در بعدازظهرها در طبیعت گردی دقت کرد، در فعالیت های کوهنوردی به ویژه در بعدازظهر دقت کرد و از چرای دام و عشایر خودداری کرد. جنبش. سواحل رودخانه ها و نواحی مرتفع از استحکام سازه های موقت، لایروبی دهانه پل ها، کانال ها و کانال های آب، اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از آسیب به بخش کشاورزی، خودداری از سمپاشی باغات و مزارع با کود و اطمینان از استحکام موقت. سازه ها، احتیاط در تردد، پارک نکردن خودروها در کنار ساختمان ها و درختان نیمه زراعی و کهنسال، سمپاشی نکردن باغات و مزارع سم یا کاغذ، استفاده از حفاظ برای نهال و بسته نگه داشتن درب سالن های پرورش.

انتهای پیام/

تبلیغات بنری

mizanonline به نقل از یورنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *