حسن؛ کوه بیصدا/ روایت کنید از عاشقان حسن ابن علی (ع)

تبلیغات بنری

ده روز اول ماه محرم به نیمه رسیده است و عاشقان حسینی در شب و پنجمین روز از ماه محرم الحرام با کمال احترام و اشتیاق عزادار عبدالله بن الحسن علیه السلام هستند. .

یورنا – شکی نیست که امام حسن (علیه السلام) می خواهد جلوه کامل خود را در برادرش امام حسین (علیه السلام) ببیند، اما نمی توان از این امام در کمک به عزاداران و عاشقان امام حسین (علیه السلام) غافل شد. بر او).

روایت شده است که امام حسن علیه السلام در وسط راه منتهی به شهر مکه ایستاده بود و در ماه ها و روزهای قبل از ایام حج به زائرانی که در بند مانده و خسته بودند کمک می کرد. جاده. وسط راه و آنها را به مناسک حج راهنمایی کنید.

به گفته شاعر آیینی محمد السهرابی (به معنای الزنجانی) دو کوه است; اما کوه خاموش، حسن علیه السلام است.

امروز به توسل شهید عبدالله بن الحسن بن علی (علیه السلام) به زیارت قبور اباعبدالله می رویم. در شب پنجم محرم اکثر هیئت ها دسته های عزاداری تشکیل می دهند و به خیابان ها می آیند. شب های دیگر شیعیان ایران با شب های دیگر فرق می کند از اکثر کوچه ها و کوچه ها حتی در کوچکترین روستاها صدای طبل و سنج به گوش می رسد و به نظر می رسد نوحه های عزادارانی که در این دسته های عزاداری می خوانند بیشتر شده است. غمگین و دردناک

در این شب‌ها، ایستگاه‌های سلام و موکب‌ها بیشترین فعالیت را خواهند داشت. اگر توجه داشته باشید با وجود مشکلات اقتصادی، تعداد ایستگاه ها و اجراها کمی بیشتر از سال گذشته بود و مردم با وجود همه مشکلات، پای کار و ایمان امام حسین (علیه السلام) ایستاده اند.

مردم این روزها توسل های زیادی به آقا حسین (علیه السلام) کرده اند و بیماران در روزهای آینده از دردشان شفا خواهند یافت.

داستان عشق و ارادت داستان جداگانه ای است اما بسیاری از افراد به دلیل برآورده شدن نیازهایشان با خانواده ارتباط برقرار می کنند و این خانواده را دوست دارند.

قطعاً نباید سطح این خانواده، خانواده سخاوتمند را پایین آورد، اما در واقع مردم پایین شهر که مشکلات مالی بیشتری دارند و حتی در روستاهای دورافتاده زندگی می کنند، جایگاه ویژه ای از ارادت به این خانواده دارند. سفره آنها به عشق امام حسین گرم شده و با عشق به قاب عکس حرم امام حسین (علیه السلام) گوشه خانه خود را می بینند.

مگر آن حضرت می فرمایند که حرم ما در دل شیفتگان ماست، دلی که برای یک بار دیدن حرم پر می شود و بزرگترین آرزو برای بسیاری از این نیازمندان دیدن بین الحرمین و حرم شش ضلعی پروردگارشان است.

یکی از دستاوردهای محرم همبستگی بین مردم است و بدون چشمداشت در هیئت ها فعالیت می کنند. کسانی که دستشویی های نمایندگان را تمیز می کنند، فرش ها را جارو می کنند و ظرف ها و ظروف را می شویند و هرگز نمی خواهند کسی آنها را ببیند، خیلی آرام عزاداری می کنند و گریه می کنند و با ارباب خود عشق می ورزند. با یک نگاه ساده متوجه می شوید که این عزیزان چه کار می کنند و حتماً ظاهر خاص حضرت زهرا (سلام الله علیها) را برای خود خریده اند.

این روزها به جز عزا، حال و هوای شهر مزین به عشق و تواضع است. این تواضع شاید در گذشته بیشتر بوده است، اما همچنان می توان از هیئت امام حسین (ع) انتظار علم و تواضع داشت. هنوز هم ممکن است که بتوانی به حسینیان اعتماد کنی و به سخنانشان تکیه کنی. که سوگندش بر حسین علیه السلام صادق است.

تبلیغات بنری

mizanonline به نقل از یورنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *