جای خالی که با یک تئاتر خوب پر شد/ چند نکته درباره پروژه «و او جان من است»

تبلیغات بنری

مدیر عامل بنیاد فرهنگی رودکی همزمان با ارائه پروژه نمایشی «او زندگی من است» از تلاش و برنامه ریزی گروه تحت مدیریت خود برای حمایت از نمایش های آیینی و ملی گفت.

یورنا – به گزارش روابط عمومی بنیاد رودکی، محمد اله یاری فومینی، مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی همزمان با ارائه پروژه نمایشی «او زندگی من است» به نویسندگی ایوب آقاخانی و کارگردانی. توسط حمید حرّا در تالار وحدت تهران به همت و برنامه ریزی گروه تحت مدیریت خود در خصوص حمایت از آثار نمایشی مذهبی و ملی صحبت کرد.

وی گفت: معتقدم دو سال پیش حاج علی منشانی (شاعر مداح و پیشکسوت اهل بیت) در حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت که هیچ اثر فرهنگی و هنری در این زمینه تولید نشده است. . «جواز» اتفاق بسیار مهمی است و سند تاریخی دارد که دغدغه ها و دغدغه های آن را اعلام می کند. من در این جلسه حضور داشتم و شاهد بودم که وزیر وعده های خوبی در این زمینه به این شاعر پیشکسوت داده است. امروز بسیار خوشحالم، مسیر به ثمر نشسته و شاهد اجرای قطعه «او جان من است» در فاصله ایام خجسته عید غدیر خم تا ایام خجسته محرم و صفر در تالار الوحده هستیم. این شرطی است که امیدوارم با چنین اجراهایی خلأهای موجود در عرصه تولیدات هنری مرتبط با رویدادهای تاریخی و مهم جهان اسلام را پر کنم.

مدیرعامل بنیاد رودکی در بخشی دیگر از سخنان خود اظهار داشت: من در عرصه تئاتر کارشناس نیستم اما به عنوان یک مخاطب عام تئاتر باید بگویم که رویداد «مپاهلی» در نمایش «و سرزمین من است». «زندگی» با زبانی رسا از دریچه چارچوب تئاتر ارائه می شود. مخاطب قرار می گیرد. علاوه بر این، حضور تعدادی از هنرمندان نخبه تئاتر در این پروژه و کیفیت روایت نمایش که در بستری خلاقانه به گذشته و زندگی بشر معاصر سفر کرد، شرایط مناسبی را برای پیوستن بیننده به فضا فراهم می کند. از عملکرد

اله یاری درباره همکاری بنیاد با گروه نمایشی «سایه» گفت: اگرچه ارائه نمایش «او زندگی من است» اولین همکاری بنیاد رودکی با این گروه نمایشی است اما با برگزاری جلسات مستمر با کارگردان نمایش. و همکاران هنری گروه با توجه به توانایی های خود تمام تلاش خود را برای رسیدن به خواسته های کارگردان انجام دادیم. بدینوسیله از تمامی همکارانم بابت این تلاش قدردانی می کنم، با توجه به شدت ارائه ها در تالار وحدت و برنامه ریزی بسیار گسترده ای که در این زمینه وجود دارد، همراهی شایسته ای را در اختیار گروه اجرایی قرار داده اند.

وی به اهمیت اجرای نمایش های آیینی و مذهبی در تئاتر اشاره کرد و تصریح کرد: با توجه به بافت جامعه دینی و علاقه و انگیزه نسل جوان ما به علم و دانش، باید معارف دینی را از دیدگاه آنها به آنها آموزش دهیم. . ابزارهای هنری، مانند انتقال نمایشی، مسیری که اعتقاد بر این است که تکنیکی هدفمند، منطقی و مفید است، باید بیشتر مورد تاکید قرار گیرد. شرایطی که منجر به انتقال معارف دینی شیعه به نسل جوان می شود.

پروژه نمایشی «او زندگی من است» نوشته ایوب آقاخانی و حمید هیرا با همکاری بنیاد فرهنگی رودکی و اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تا تیرماه در تالار وحدت تهران به نمایش در می آید. . 15 ساعت 18:00

(به منظور ورود به صحنه) انوشیروان معظمی، سیدمحمدمهدی هاشمی دانا، سیروس همتی، محمدجواد حبیبی، علیرضا عمرانی، علیرضا شمعی، ایوب آقاخانی، محسن تقی زاده از جمله هنرمندانی هستند که در نمایش «و او زندگی من است». ” حاضر.

بهزاد عبدی آهنگساز، کیان مقدم خواننده، محمد روح الامین طراح پوستر و لوگو، وحید لاری طراح صحنه، علی براتی طراح حرکات، مذگان ایوزی طراح لباس و بهاری اسدی طراح گریم. . طراح صدا علی افسری و رضا خضرایی طراح نور هستند و نمایشی به نام زندگی من که هست را می سازند.

انتهای پیام/

تبلیغات بنری

mizanonline به نقل از یورنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *