توضیح وزارت بهداشت درباره ادعای واردات واکسن کرونا در دولت دوازدهم

تبلیغات بنری

روابط عمومی وزارت بهداشت در خصوص ادعای نماینده یکی از نامزدهای ریاست جمهوری مبنی بر واردات واکسن در دولت دوازدهم توضیحاتی ارائه کرد.

یورنا – به گزارش ویپدا، مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در اطلاعیه ای درباره ادعای نماینده یکی از نامزدهای ریاست جمهوری در خصوص واردات واکسن در دولت دوازدهم توضیحاتی را ارائه کرد. تعداد واقعی واردات واکسن کرونا توسط دولت دوازدهم تا پایان دولت قبل 28 میلیون و 700 هزار و در هفته های اول دولت 18 میلیون دوز و آمار واردات واکسن تزریق شد. شهید آیت الله رئیسی و با ورود مستقیم و مؤثر ایشان، ایجاد امکانات لازم، هماهنگی بین دستگاه های اجرایی و تأمین اعتبار، تا نیمه شهریور 1400 هجری شمسی تعداد واکسن های وارداتی به بیش از 121 میلیون دوز رسید.

متن این اطلاعیه به شرح زیر بود:

نام خدا

پس از ادعای نماینده یکی از کاندیدای محترم ریاست جمهوری مبنی بر واردات واکسن در دولت دوازدهم، لازم است جهت تنویر افکار عمومی و جلوگیری از تحریف تاریخ به اطلاع مردم شریف ایران برسانیم.

1- با توجه به مدارک موجود در مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که بر خلاف ادعای اعلام شده می‌تواند از جمعیت هلال احمر و گمرک جمهوری اسلامی ایران نیز درخواست شود. آقای روحانی، آقای دکتر ظریف گفتند که 120 میلیون دوز واکسن به دولت وارد شده است و تعداد واقعی آن 28 میلیون و 700 هزار دوز است که تا پایان دولت دوازدهم، 18 میلیون دوز، و آمار واردات واکسن است. که در. هفته های ابتدایی دولت شهید رئیسی با ورود مستقیم و موثر وی و ایجاد امکانات و هماهنگی های لازم بین نهادهای مجری و تامین مالی تا نیمه شهریور 1400 تعداد واکسن های وارداتی به بیش از 121 میلیون دوز رسید.

2- همزمان با واردات کامل و حمایت از چرخه تولید واکسن داخلی، با ایجاد هماهنگی منسجم بین بخش ها و نشان دادن توانمندی همه افراد در دولت سیزدهم، بیش از 155 میلیون نفر، اقداماتی برای تزریق گسترده انجام شده است. مردم. دوزهای واکسن اعم از واکسن های تولید داخل و وارداتی تزریق شد و این رویداد با ثبت بیش از 1.6 میلیون دوز در روز توانست رکورد جدیدی را در بین کشورهای منطقه به ثبت برساند.

بدون شک اراده واقعی و مدیریت موثر در حل بحران کرونا و سپردن سلامت مردم به مسائل سیاسی از جمله کارگروه اقدام مالی و تحریم ها، راهبرد اخلاقی دولت بود که منجر به توقف مرگ روزانه صدها نفر شد. شهروندان عزیز ما

انتهای پیام/

تبلیغات بنری

mizanonline به نقل از یورنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *