تصمیمی برای هفت ساله شدن دوره جاری شورا‌های اسلامی شهر اتخاذ نشده است

تبلیغات بنری

جوکار یا با بیان اینکه دوره فعلی شوراهای شهر و روستا 4 ساله و دوره آتی 3 ساله خواهد بود، گفت: پیشنهاداتی وجود دارد که شوراهای آینده 7 ساله باشند اما آنچه در قانون تصویب شده است این است که این دوره 4 ساله و دوره بعدی 3 ساله خواهد بود و هر سال برگزار می شود و تصمیم جدیدی در این زمینه اتخاذ می شود.

یورنا – به گزارش خانه ملت، محمد صالح جوکر رئیس سازمان شوراها و امور داخلی کشور در خصوص انتشار برخی اخبار درباره دوره 7 ساله دوره جاری شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: به دلیل تعداد زیاد شوراهای اسلامی شهر و روستا. از کاندیداها، بررسی صلاحیت ها به چند ماه زمان نیاز دارد و خیر در این مدت امکان برگزاری همزمان با ریاست جمهوری وجود نداشت، لذا با اصلاح قانون مقرر شد این جلسه برای شورا. دوره 4 ساله خود را تکمیل می کند و دوره بعدی سه ساله خواهد بود و انتخابات آن با ریاست جمهوری برگزار می شود.

وی افزود: در حال حاضر نظرات کارشناسی متعددی وجود دارد، اول اینکه انتخابات بعدی مجلس در اسفندماه برگزار می شود و انتخابات ریاست جمهوری در خردادماه روند خاص خود را دارد و ملاحظاتی با فاصله زمانی کوتاهی وجود دارد که این امکان وجود ندارد در پایان سال مجلس و با توجه به فضای حاکم بر مجلس و فضای انتخابات شوراها باید کار خوبی انجام می دادند، بنابراین برگزاری این انتخابات در سال آخر مجلس نیز می باشد. نامناسب

رئیس کمیته شوراهای شورا تصریح کرد: پیشنهاداتی وجود دارد که مدت شوراهای بعدی 7 سال باشد، اما آنچه در قانون تصویب شد این است که این مدت 4 سال و دوره بعدی برای مدت 7 سال باشد. سه سال است که تصمیم جدید در این زمینه نیاز به تصمیم گیری در مجلس دارد و تغییری در روندها ایجاد نشده است.

انتهای پیام/

تبلیغات بنری

mizanonline به نقل از یورنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *