تحولات اوکراین؛ هشدار کرملین به انگلیس درباره اقدام تلافی‌جویانه

تبلیغات بنری

کاخ کرملین به دولت بریتانیا هشدار داد که اگر این کشور مجوز استفاده از تسلیحات خود را علیه خاک روسیه صادر کند، مسکو اقدامات تلافی جویانه را انجام خواهد داد.

یورنا – دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین گفت که اگر انگلیس به اوکراین اجازه دهد با تسلیحات انگلیسی به روسیه حمله کند، مسکو پاسخ خواهد داد.

این هشدار پس از آن صادر شد که نخست وزیر بریتانیا، کایر استارمر به اوکراین چراغ سبز داد تا از موشک های بریتانیایی Storm Shadow برای حمله به اهداف نظامی در داخل روسیه استفاده کند.

سخنگوی کرملین گفت که این تشدید غیرمسئولانه خواهد بود.

انتقاد زلنسکی از تاخیر در ارسال تسلیحات آمریکایی

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در سخنرانی در مرکز رونالد ریگان در واشنگتن از تاخیر در تحویل جنگنده‌های اف-16 و تانک‌های آبرامز آمریکا انتقاد کرد و پس از انهدام بهترین جنگنده آلمانی به دست روسیه، خواستار افزایش تعداد آنها شد. ارتش.

وی افزود: مشکل جنگنده های اف 16 تعداد و زمان ورود آنهاست.

زلنسکی 128 جت جنگنده F-16 را سفارش داد که معادل تمام جت های جنگنده F-16 در دسترس شرکای اوکراین است.

واکنش مدودف به برگزاری مذاکرات صلح در اوکراین

دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه پیامی درباره مذاکرات برای حل مناقشه در اوکراین صادر کرد.

مدودف ابراز عقیده کرد که حتی با امضای قرارداد و پذیرش شکست در برابر غرب و اوکراین، عملیات نظامی روسیه در اوکراین پایان نخواهد یافت، زیرا بقایای رژیمی که باز خواهند گشت باید با کمک دشمنان روسیه سرکوب شوند. .

وی تاکید کرد: این سوال به خودی خود سازنده به نظر می رسد و همگان متفق القول هستند که تهدیدات شدید و حمایت غرب این سناریو را غیرواقعی می کند.

پیشروی نیروهای نظامی روسیه در دونتسک

دونتسک از پیشروی موفقیت آمیز نیروهای روسی به سمت شهر دزرژینسک خبر می دهد.

دنیس پوشیلین رئیس جمهور دونتسک از پیشروی موفقیت آمیز نیروهای روسی به سمت شهر دزرژینسک و روستاهای اطراف آن در ادامه عملیات آزادسازی دونتسک خبر داد.

انتهای پیام/

تبلیغات بنری

mizanonline به نقل از یورنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *