بررسی مواضع کابینه جدید انگلیس؛ از سیاست‌های دولت استارمر چه می‌دانیم؟

تبلیغات بنری

کارشناسان می گویند سیاست های کلیدی بریتانیا، از جمله سیاست های مربوط به جنگ در اوکراین، بر اساس سیاست های دولت قبلی است و کمک های نظامی به کی یف ادامه خواهد داشت.

یورنا- کیر استارمر، نخست وزیر نیوانگلند، پس از پیروزی قاطع حزب چپ میانه در انتخابات عمومی که به 14 سال حکومت محافظه کار پایان داد، نام اعضای کلیدی کابینه خود را معرفی کرد.

استارمر ریچل ریوز را به عنوان وزیر دارایی منصوب کرد. ریوز اولین زنی است که در تاریخ بریتانیا به این سمت می رسد.

مواضع دولت جدید بریتانیا را مطالعه کنید.  از سیاست های دولت استارمر چه می دانیم؟

استارمر دیوید لامی را به عنوان وزیر خارجه بریتانیا منصوب کرد. لامی از سال 2000 عضو پارلمان بریتانیا بوده است.

مواضع دولت جدید بریتانیا را مطالعه کنید.  از سیاست های دولت استارمر چه می دانیم؟

آنجلا راینر که در سال 2020 به عنوان معاون رهبر حزب انتخاب شد، معاون نخست وزیر خواهد بود و همچنین در طبقه بندی، مسکن و جوامع کار خواهد کرد.

ایوت کوپر که از سال 2008 تا 2010 به عنوان وزیر دارایی و وزیر کار و بازنشستگی در دولت گوردون براون نخست وزیر سابق خدمت می کرد، به عنوان وزیر کشور منصوب شد.

لیزا نندی نیز به عنوان وزیر فرهنگ بریتانیا منصوب شده است.

جان هیلی به عنوان وزیر دفاع و شبانه محمود به عنوان وزیر دادگستری بریتانیا معرفی شدند. وس استریتینگ نیز به عنوان وزیر بهداشت و بریجت فیلیپسون وزیر آموزش انتخاب شدند.

مواضع دولت جدید بریتانیا را مطالعه کنید.  از سیاست های دولت استارمر چه می دانیم؟

اد میلیبند، رهبر سابق حزب کارگر به عنوان وزیر انرژی منصوب شد. لوسی پاول نیز رئیس مجلس عوام خواهد بود.

سیاست خارجی

کنسول آتلانتیک در مقاله ای در مورد سیاست های دولت جدید بریتانیا نوشت: پس از 14 سال دولت محافظه کار، شعار تبلیغاتی انتخاباتی حزب کارگر در یک کلمه می گوید: «تغییر». اما وقتی صحبت از مسائل مهم سیاست خارجی و نظامی امروز می شود، «تداوم» شاید واژه مناسب تری باشد.

بریتانیا از زمان آغاز جنگ اوکراین در سال 2022 یکی از حامیان اصلی کی یف بوده است و بیش از هر عضو اروپایی ناتو برای این کشور هزینه کرده است. اینها موضوعاتی هستند که در جریان اصلی سیاست بریتانیا بر سر آنها توافق شده است.

مواضع دولت جدید بریتانیا را مطالعه کنید.  از سیاست های دولت استارمر چه می دانیم؟

در هر صورت، حزب کارگر و محافظه کار سعی کردند در مبارزات انتخاباتی در تعیین میزان حمایت خود از اوکراین و فوریت برنامه های خود برای افزایش هزینه های نظامی به 2.5 درصد تولید ناخالص داخلی، از یکدیگر پیشی بگیرند.

این در پروژه سیاسی استارمر نقش اساسی دارد. در سال 2020، استارمر قاطعانه حمایت حزب کارگر از ناتو را اعلام کرد و مجدداً به بازدارندگی هسته‌ای بریتانیا (معروف به ترایدنت) متعهد شد.

روابط با اروپا

پیروزی حزب کارگر در این انتخابات سیگنال روشنی را به اتحادیه اروپا ارسال می کند. انگلیس می خواهد روابط خود با اروپا را بهبود بخشد.

کارشناسان می گویند میزان توسعه روابط بین دو شریک به جاه طلبی های دولت کارگر و آنچه اتحادیه اروپا مایل است (یا نمی خواهد) در تجارت بپذیرد بستگی دارد.

در حالی که حزب کارگر قصد خود را برای احیای روابط با اروپا پس از 8 سال روابط تیره به دلیل خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ابراز کرد، اما اهداف خود را کاملاً مشخص نکرد. در هر صورت، آنچه حزب کارگر در مورد آن روشن بوده است، عدم بازگشت به بازار واحد اتحادیه اروپا یا اتحادیه گمرکی، یا اجازه دادن به مردم برای تردد آزادانه بین مرزهای بریتانیا با اتحادیه اروپا است.

طرح رواندا

کیر استارمر، نخست وزیر جدید بریتانیا، در اولین روز ریاست جمهوری خود، طرح بحث برانگیز اخراج پناهجویان به رواندا را متوقف کرد.

این طرح که در زمان نخست وزیری بوریس جانسون آغاز شد و در دوره لیز تراس و ریشی سوناک ادامه یافت، با چالش های حقوقی گسترده ای مواجه شده است.

نمایندگان حزب کارگر تأیید کردند که طرح محافظه‌کاران برای اخراج مهاجرانی که به‌طور غیرقانونی وارد بریتانیا شده‌اند به رواندا عملاً “مرده” است.

انتهای پیام/

تبلیغات بنری

mizanonline به نقل از یورنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *