برخی که مدعی دیپلماسی هستند، کشور را حتی در حلقه همسایگان محصور کرده بودند

تبلیغات بنری

سرپرست رئیس جمهور در مراسم افتتاح خط ریلی رشت – قزوین گفت: آیت الله رئیسی توانست در مدت 3 سال برخی از روابط و مسائل را با کشورهای منطقه حل کند و روابط بین المللی کشورهای همسایه به خوبی گسترش یافت.

یورنا- محمد مخبر امروز پنجشنبه در مراسم افتتاح خط ریلی رشت – قزوین که این بندر را به راه آهن سراسری متصل می کند، گفت: حضور در مراسم افتتاحیه این پروژه ها برای من بسیار مهم است. به درستی “بنای یادبود ابراهیم” نامگذاری شده اند.

وی با بیان اینکه هنوز ابعاد فکری و شناختی شهید رئیسی به طور کامل مشخص نشده است، تصریح کرد: اینکه فردی کمتر از سه سال رئیس جمهور شود و شهادت او برای ایجاد چنین موجی در کشور بسیار بیشتر از این است. فقط مردم را عصبانی می کند احساسات و عواطف مردم متوجه شدند که چه چیزی را از دست داده اند.

مخبر تصریح کرد: علیرغم همه تلاش هایی که برای غبارآلود کردن فضا انجام شد، خدمات وی مانند خورشید زیر ابر نماند و علیرغم همه تبلیغاتی که می خواستند وفاداری مردم به انقلاب و انقلابیون را کاهش دهند. احساسات مردم نسبت به شهادت و مراسم وداع و تشییع شدید بود و همه این ادعاها را تکذیب کردند.

رئیس جمهور منتخب همچنین با قدردانی از همه مسئولان اجرایی کشور و خدمتگزاران به دولت مردم، گفت: یکی از دلایل موفقیت بزرگ شهید رئیسی و اعتقادات و تعلقات معنوی وی، اطاعت خالصانه و خالصانه است. از این شهید بزرگوار رهبر معظم انقلاب متوجه شدند که بر اساس این بهانه ها فهرست بندی و اولویت بندی موضوعات و اولویت بندی و پیگیری مستمر تا حصول نتیجه کار درست و دقیقی است.

مخبر با اشاره به برخی موضوعات مطرح شده در روزهای اخیر از جمله بحث فروش نفت، خاطرنشان کرد: هرکس هر چه می خواهد بگوید، اما حقیقت این است که ظرفیت فروش نفت کشور کمتر از 300 هزار بشکه در روز بود. در زمان تأسیس آن. اما شهید رئیسی با تشخیص دقیق و پیگیری مجدانه توانست در کمتر از یک سال و نیم این ظرفیت را به حدود یک میلیون و 800 هزار بشکه برساند و کشور را از کمبود منابع نجات دهد.

سرپرست ریاست جمهوری همچنین به برخی دیگر از اقدامات دولت مردمی در مدیریت شهید رئیسی در زمینه هایی مانند افزایش درآمدهای مالیاتی و مواردی از این دست اشاره کرد و گفت: کشوری که به گفته مسئولان دولت قبل از آن رنج می برد. مشکل در پرداخت حقوق ماهانه کارکنان خود در ابتدای کار دولت شهید رئیسی. با تلاش دولت و مدیریت شهید رئیسی امروز بدون مشکل در حال فعالیت است.

سرپرست رئیس جمهور شناخت مزیت های کشور را از دیگر ویژگی های بارز شهید رئیسی برشمرد و به دسترسی کشور به دریا در شمال و جنوب کشور اشاره و تاکید کرد: کشورهای همسایه و منطقه به ایران برای عبور نیاز دارند. و جابجایی مسافر و رئیس جمهور فقید نیز همینطور است که به طور جدی بر این مزیت برای کشور تمرکز کرد و بارها در دیدارها و گفت وگوها با سران کشورهای همسایه و منطقه و پیگیری های داخلی موضوع کریدور را مطرح کرد.

مخبر با اشاره به مشکلات کشور در حوزه آب افزود: در ابتدای دولت سیزدهم کشور در حوزه آب با چالش های جدی مواجه بود و یک شهید بزرگوار در کوتاه مدت مشکلات آب برخی از استانداری ها را حل کرد. و برای رفع مشکلات درازمدت در زمینه کم آبی، پیگیری های منظمی نیز انجام داد. پس از ساماندهی مسائل و بسیج امکانات منطقه ای برای حل مشکلات قابل حل در کوتاه مدت، پروژه های انتقال آب از دریا به فلات مرکزی، تامین آب از منابع عمیق و استفاده از آب تصفیه شده به ویژه برای صنایع از اولویت های شهید رئیسی است. .

رئیس جمهور منتخب در خصوص اقدامات دولت سیزدهم و پیگیری های یک شهید کلیدی در خصوص قطعی برق در ابتدای دولت سیزدهم گفت: در ابتدای کار این دولت در بسیاری از موارد با قطعی برق مواجه بودیم. بخش هایی از روز به خصوص در ساعات اوج مصرف که در این دولت و با تلاش وزارت نیرو و رئیس جمهور مشکل قطعی برق در کشور حل شد.

المطلع در خصوص اقدامات دولت در پرونده مسکن توضیح داد: ساخت و ساز مسکن در کشور قبل از دولت سیزدهم با رکود و تعطیلی مواجه بود و وعده ساخت 4 میلیون واحد مسکونی که از آن به عنوان وعده شهید رئیسی یاد می شود. و با تصویب شورای اسلامی مستند شد. با فرض دولت سیزدهم واگذاری زمین و ساخت مسکن برای بیش از 2 میلیون و 500 هزار واحد مسکونی آغاز شد و با همت این دولت و تا پایان 4 سال عمر این دولت در حال نزدیک شدن بودیم. ساخت 4 میلیون واحد مسکونی پس از آن رویه های دولت سیزدهم را در حوزه مسکن دنبال کنید.

نیروی جوان فعال، نیروهای نخبه و تحصیلکرده را بزرگترین ثروت کشور دانست و تاکید کرد: اقتصاد دیجیتال، هوش مصنوعی و کوانتومی از مهمترین مولفه های قدرت آینده هر کشوری است و خوشبختانه ایران از امکانات و قابلیت های بسیار خوبی در این زمینه برخوردار است. این زمینه. استفاده از نیروهای جوان و تحصیل کرده

این مخبر همچنین با اشاره به اینکه عده ای در کشور که مدعی مذاکره، دیپلماسی و گسترش روابط بین الملل بودند، در نهایت به کشورهای همسایه غفلت کردند و ما نیز در محاصره همسایگان خود قرار گرفتیم، ادامه داد: آیت الله رئیسی توانست عده ای را برای حل و فصل ارتباطات به دست آورد. مشکلات با کشورهای منطقه و ارتباط بین همسایگان ایجاد شد.

سرپرست رئیس جمهور تصریح کرد: با وجود حضور آمریکا در برخی از کشورهای منطقه، حتی با حمایت آمریکا، هنوز نتوانسته به عضویت توافقات بزرگ بین المللی و منطقه ای درآید، اما در دولت سیزدهم و با تلاش پس از مرگ شهید رئیسی، جمهوری اسلامی ایران به عضویت سازمان‌هایی درآمده است که از اهمیت بین‌المللی برخوردار شده‌اند و در سطح منطقه‌ای از جمله شانگهای، بریکس و اوراسیا به مرحله‌ای رسیده است که اگر پیامی برای رهبران هر یک از این کشورها ارسال می‌شد. در کمترین زمان ممکن به تماس های ایران پاسخ می دادند.

سرپرست رئیس جمهور افزود: با سیاست خارجی دولت سیزدهم معادلات بین المللی کاملاً برعکس شده است و تا زمانی که مواضع جمهوری اسلامی ایران و در شرایط کنونی بین المللی مورد توجه قرار نگیرد، در منطقه تصمیمی اتخاذ نخواهد شد. یکجانبه گرایی آمریکا و سیستم هژمونی کاملاً به هم ریخته است.

انتهای پیام/

تبلیغات بنری

mizanonline به نقل از یورنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *