ایران در منازعه اوکراین پهپادی در اختیار روسیه قرار نداده است

تبلیغات بنری

سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکومیت بیانیه نشست ناتو، گفت: ایران هرگز در مناقشه اوکراین پهپاد در اختیار روسیه قرار نداده و بر راه حل سیاسی این بحران و برقراری صلح پایدار اصرار دارد.

یورنا – ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بخشی از بیانیه اجلاس ناتو در واشنگتن گفت: جمهوری اسلامی ایران ادعای مندرج در بیانیه پایانی اجلاس ناتو در واشنگتن در خصوص کمک های نظامی ایران به روسیه را در نظر دارد. جنگ اوکراین را کاملاً بی اساس می داند و آن را دارای اهداف سیاسی می داند.

الکنانی گفت: متأسفانه آنچه در اوکراین شاهد آن هستیم نتیجه سیاست ها و اقدامات تحریک آمیز ناتو با محوریت آمریکاست و همچنان ادامه دارد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: همانطور که بارها اعلام کرده ایم، هرگونه تلاش برای ربط دادن جنگ اوکراین به همکاری های دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و روسیه، اقدامی کاملا مغرضانه و با انگیزه سیاسی با هدف مشروعیت بخشیدن به مداخله و تداوم غرب است. کمک تسلیحاتی به اوکراین

الکنانی بیان کرد: راهبرد جمهوری اسلامی ایران همواره تلاش برای ایفای نقش سازنده و پایدار در برقراری امنیت پایدار در منطقه و جهان بوده است و هرگز در مناقشه اوکراین پهپاد در اختیار روسیه قرار نداده است. تمرکز بر راه حل سیاسی این بحران و برقراری صلح پایدار ادامه دارد.

انتهای پیام/

تبلیغات بنری

mizanonline به نقل از یورنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *