اکران فیلم ویژه مناطق محروم ۱۶ استان کشور در قالب طرح تابستانه «شهید رئیسی»

تبلیغات بنری

طرح تابستانه با هدف اکران فیلمی برای مناطق محروم و محروم 16 استان کشور با عنوان شهید رئیسی با مشارکت موسسه راوینو، معاونت فرهنگی هنری بسیج و معاون هماهنگ کننده سازمان راه اندازی شد. سپاه نظامی در 16 استان.

یورنا- به گزارش روابط عمومی موسسه رافینو، رضا حاج نصیری، مدیر مرکز راویان فیلم موسسه رافینو، با بیان اینکه اکران دانشجویی و دانشجویی، اکران در جماعات و مساجد، اکران سازمانی و اکران ویژه مناطق کم برخوردار، چهار نوع است، گفت: اکران فیلم های رافیو فیلمز در کشور اذعان داشت: طرح شهید رئیسی نوعی پیشنهاد ویژه برای مناطق محروم و محروم است که برای اولین بار در مناطق محروم در چهار استان خوزستان، زنجان، لرستان و کرمانشاه آغاز شد. در 12 استان دیگر ادامه خواهد داشت. هدف از نامگذاری این طرح تداوم آموزه و خط مشی الهام بخش شهید آیت الله رئیسی است زیرا رئیس جمهور شهید خدمت به مردم به ویژه خدمت به مستضعفین را بهترین عبادت می دانست.

وی افزود: مناطقی در کشور وجود دارد که ساکنان آن به دلیل دور بودن از مرکز استان نمی توانند به سینماها دسترسی داشته باشند و شرایط ساخت سینما در این مناطق وجود ندارد و یا امکان و بستر این موضوع فراهم نیست و وجود دارد. هنوز ارائه نشده است. بنابراین در سال 1394 ایده نمایش فیلم در مناطق محروم در راوی فیلم شکل گرفت و در همان سال با دو استان شروع به کار کردیم که می خواهیم آن را برای 183 هزار نفر در مناطق محروم و محروم به نمایش بگذاریم. . تصمیم گرفتیم در طول سه ماه تابستان در 16 فرمانداری به نام و یاد شهید رئیسی این کار را انجام دهیم.

حاج نصیری اذعان داشت: برای اجرای این طرح 6 گروه از تهران به مناطق محروم اعزام می شوند و از 18 تیرماه این طرح در 4 استان نیز با در نظر گرفتن اولویت خانواده ها، کودکان و نوجوانان در این استان ها اجرا می شود. مناطق و فیلم ها بر اساس آن انتخاب و نمایش داده می شوند.

مدیر مرکز رفیع فیلم با بیان اینکه فیلم‌های «مسافر گانورا»، «ایلیا جاستویویچ» و برخی از فیلم‌های در حال اکران از جمله «شور آشاگی» در لیست پخش قرار دارند، گفت: هنوز فیلم‌هایی هستند که هنوز در ایران دیده نشده‌اند. مناطق ممنوعه

حاج نصیری با تاکید بر اینکه یکی از مهم ترین وظایف راوی فیلم رسیدگی به آثار ارزشمند است، خاطرنشان کرد: حمایت از فیلم هایی که با وجود هزینه های بالای تولید در دوره اکران مورد توجه قرار نگرفتند. «بهره‌مندی مخاطب در مناطقی که سینما یا سینما در سبد خانواده‌اش نیست» و «بهره‌مندی از مناطق محروم یا محروم از هنر هفتم» از مهم‌ترین وظایف راوی فیلم است.

لازم به ذکر است که مناطق محروم شانزده فرمانداری است. طرح تابستانی شهید رئیسی آبی سیستان و چستان، ایلام، زنجان، آذربایجان غربی، کرمان، هرمزگان، کرمانشاه، اردبیل، قزوین، چهار محال و بختیاری، مازندران، گیلان، خوزستان، لرستان، خراسان جنوبی و کردستان را پوشش می دهد.

انتهای پیام/

تبلیغات بنری

mizanonline به نقل از یورنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *