انتخابات آمریکا؛ نشست محرمانه دموکرات‌ها درباره وضعیت بایدن

تبلیغات بنری

در زمانی که چهره های برجسته دموکرات به طور فزاینده ای خواستار کناره گیری بایدن از رقابت های انتخاباتی بودند، حزب دموکرات در یک نشست محرمانه وضعیت خود را بررسی کرد.

یورنا قانونگذاران دموکرات به طور خصوصی با یکدیگر ملاقات کردند تا در مورد پیشنهاد ریاست جمهوری جو بایدن برای انتخاب مجدد، در میان سوالاتی در مورد آمادگی جسمانی و روانی او صحبت کنند.

مذاکرات پشت درهای بسته بر شکاف درون حزبی در مورد اینکه آیا بایدن پس از عملکرد فاجعه بار او در مناظره ماه گذشته علیه رقیب جمهوری خواه دونالد ترامپ، انتخاب شود یا خیر، تاکید کرد.

دموکرات‌های برجسته، از جمله چاک شومر، رهبر اکثریت سنا، قبل و بعد از جلسه با خبرنگاران صحبت کردند تا بر حمایت خود از بایدن تاکید کنند.

شومر در پاسخ به پرسش هایی درباره آمادگی بایدن برای ریاست جمهوری، بارها گفت: من با جو بایدن هستم.

جیم کلیبرن از کارولینای جنوبی به خبرنگاران گفت: ما در کنار بایدن هستیم.

در حالی که به نظر می رسید گفتگوها حاکی از احتمال شورش توده ای علیه نامزدی بایدن بود، اما حداقل در حال حاضر نتوانستند یک جبهه متحد ارائه دهند.

دیک دوربین از ایلینویز گفت که اگر بایدن بتواند در رقابت باقی بماند، “باید دید”.

ترامپ از وضعیت آشفته ای که رقیب دموکراتش در آن تجربه می کند ابراز خرسندی کرد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده از تشنج فزاینده پیرامون کمپین جو بایدن پس از مناظره ابراز خوشحالی کرد.

پس از چند روز دوری از مبارزات انتخاباتی، ترامپ از بازگشت خود به فلوریدا برای تشدید حملات خود به بایدن و کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور، استفاده کرد و این گمانه‌زنی را برانگیخت که می‌تواند جایگزین رئیس‌جمهور شود.

رئیس جمهور سابق آمریکا و نامزد حزب جمهوری خواه بایدن خواستار مناظره دیگری شد.

جایگاه بایدن در نظرسنجی ها

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد بایدن از ترامپ عقب‌تر است، اما نظرات ممکن است تغییر قابل توجهی نداشته باشد، در حالی که کامالا هریس نتایج متفاوتی را نشان می‌دهد.

جو بایدن پس از مناظره فاجعه‌بار خود کمتر از حد انتظار آسیب دید، در حالی که کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهور و جانشین احتمالی رئیس‌جمهور در صورت تغییر نامزدهای حزب دموکرات، هنگام رویارویی با ترامپ نتایج متفاوتی داشت.

در همین حال، یک موسسه برجسته دموکرات نظرسنجی جدیدی انجام داده است که نشان می دهد جو بایدن همچنان در رقابت با دونالد ترامپ قرار دارد، اما در معرض خطر بیشتری برای شکست در انتخابات است، در حالی که دیگر دموکرات های برجسته اکنون در حال بهبود هستند.

یک نظرسنجی ملی که توسط Bendixen & Amandi پس از مناظره سیاسی فاجعه بار بایدن انجام شد و به طور انحصاری با Politico به اشتراک گذاشته شد، نشان داد بایدن با 42 درصد به 43 درصد از ترامپ عقب تر است.

از 86 درصد رای دهندگان احتمالی که تمام یا بخشی از مناظره را تماشا کردند، تنها 29 درصد گفتند که بایدن ظرفیت ذهنی و استقامت فیزیکی برای یک دوره چهار ساله دیگر را دارد.

تنها 33 درصد گفتند که او باید به عنوان نامزد دموکرات ها ادامه دهد. در مقایسه با 52 درصد، آنها معتقدند که او نباید به عنوان نامزد حزب دمکرات ادامه دهد.

تنها نیمی از دموکرات ها گفتند بایدن باید نامزد حزب باشد یا از نظر روحی و جسمی برای یک دوره دیگر آماده باشد.

انتهای پیام/

تبلیغات بنری

mizanonline به نقل از یورنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *