امدادرسانی به بیش از ۳۲۰۰ نفر در زلزله کاشمر

تبلیغات بنری

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: در مجموع با تلاش امدادگران این جمعیت به 3 هزار و 284 نفر از زلزله زدگان کاشمر کمک شد.

یورنا آقای علی منیری مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با بیان اینکه زلزله 29 خرداد در کاشمر و خلیل آباد رخ داد، گفت: این زمین لرزه در روستاهای محمدیه، قسرینه، زندهجان، سرکوزک و حاجی آباد خسارت وارد کرد.

کسی را از زیر آوار نجات دهید

المنیری با بیان اینکه در این حادثه چهار نفر از شهروندان عزیزمان جان خود را از دست دادند، گفت: وی افزود: با تلاش تیم امداد و نجات منطقه یکی از مصدومان در روستای زندهجان شهرستان کاشمر از زیر آوار بیرون کشیده و پس از مداوا به بیمارستان منتقل شد.

منیری با بیان اینکه در این حادثه به 3 هزار و 284 نفر امدادرسانی شد، گفت: جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از ابتدای حادثه با 20 تیم امدادی وارد عمل شدند و عملیات امداد و نجات را به موقع و در سریع ترین زمان ممکن انجام دادند.

گسترش تیم های صحار

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به استقرار تیم های سحر وابسته به جمعیت هلال احمر کاشمر در مناطق زلزله زده افزود: در این حادثه سه تیم سحر متشکل از 14 نفر در مجموع 42 عضو به منظور ارائه کمک تشکیل شد. ارائه خدمات در زمینه حمایت روانی از مصدومان و آسیب دیدگان حادثه در منطقه پارک المزار و قبرستان شهید مدرس مستقر هستند و به آسیب دیدگان خدمات حمایت روانی ارائه می کنند.

وی گفت: خدمات رسانی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی تا پایان عملیات امدادرسانی به مصدومان ادامه دارد.

اسکان مجدد 2000 مجروح

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی بیان کرد: با توجه به شرایط منطقه و نیازسنجی، اسکان اضطراری برای افراد آسیب دیده در هشت نقطه شهری و روستایی در محدوده کاشمر و خلیل آباد پیش بینی شده است. و شهرهای زندجان و اردوگاههای سرپناهی در این مناطق ایجاد شد

وی با بیان اینکه در مجموع دو هزار و 389 نفر در کمپ های اسکان اضطراری اسکان داده شده اند، خاطرنشان کرد: در کمپ های پیش بینی شده در مجموع 329 چادر اسکان اضطراری برپا شده و افراد و حادثه دیدگان در آن اسکان داده شدند.

توزیع بسته های بیولوژیکی در مناطق زلزله زده

منیری با بیان اینکه 2204 بسته مواد بیولوژیک شامل 208 عدد چادر تیپ 2، 600 تخته پتو و 660 تخته فرش به مناطق زلزله زده کاشمر و خلیل آباد ارسال شد، افزود: 672 بسته مواد غذایی به مدت 72 ساعت و 434 تخته فرش بین مردم توزیع شد. چه کسانی بودند… به آنها پناه بدهید. .

43 تیم عملیاتی تا آخرین لحظه در مناطق حادثه حضور داشتند

وی با اشاره به فعالیت 43 تیم عملیاتی شامل 236 امدادگر، امدادگر داوطلب و اعضای جمعیت هلال احمر در این حادثه، خاطرنشان کرد: این تیم ها از مرکز استان در قالب تیم واکنش سریع، هوایی و امداد اضطراری و ارسال کمک های اولیه. مواد، روابط عمومی و اسناد و از شهرهای کشمیر، بردسکن، بیجستان، سبزوار، تربت حیدریه، نیشابور. مه ولات و رشتخوار به مناطق آسیب دیده اعزام شدند.

استفاده خصوصی از ظرفیت عملیاتی ناوگان برای ساکنان استان

المنیری به توانایی ناوگان امدادی برای ساکنان استان و حضور به موقع آن در مناطق آسیب دیده اشاره کرد و افزود: در این عملیات یک فروند بالگرد امداد هوایی و 29 خودروی عملیاتی شامل یک دستگاه آمبولانس وجود دارد. خودروی امدادی سبک و سنگین، خودروی نجات و خودروی نیرو. از وسایل نقلیه و ماشین های موتوری استفاده شد.

این مسئول با قدردانی از حمایت‌های جمعیت هلال احمر استان‌های جنوبی و شمالی، گفت: بر اساس نیازسنجی انجام شده، یک هزار و 540 سبد غذایی از این فرمانداری‌ها برای توزیع بین آسیب‌دیدگان برنامه‌ریزی و ارسال شد تا بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. در صورت نیاز به قرار دادن آنها

المنیری ادامه داد: در حال حاضر عملیات امداد رسانی به مردم عزیز ادامه دارد و جمعیت هلال احمر استان هم اکنون 260 امدادگر در قالب تیم های مختلف در مناطق آسیب دیده دارد و تا آرامش در کنار مردم خواهند بود. به منطقه برمی گردد.

ساعت 13:24 دقیقه و 46 ثانیه روز سه شنبه 8 خردادماه زلزله ای به بزرگی 5 ریشتر در عمق 6 کیلومتری زمین رخ داد و بیمارستان ها در بیمارستان بستری شدند.

انتهای پیام/

تبلیغات بنری

mizanonline به نقل از یورنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *