اعتراض سفارت ایران به وزارت خارجه انگلیس

تبلیغات بنری

سفارت ایران در لندن اعتراض خود را نسبت به آزار و اذیت رای دهندگان ایرانی توسط گروه های ضد انقلاب از طریق مناسب به طرف بریتانیایی در انتخابات 8 جولای ابلاغ کرد.

یورنا- علی منتفر، کاردار سفارت ایران در لندن گفت که در دیدار با وزارت امور خارجه انگلیس بر لزوم حفظ امنیت ایرانیان در انتخابات ریاست جمهوری که قرار است 24 تیرماه برگزار شود، تاکید کرد. مقامات وزارت این هفته

ایرانیان مقیم انگلیس روز جمعه (17 تیر 1403) با حضور در پای صندوق های رای در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شرکت کردند. رای گیری در انگلیس به عنوان بزرگترین مرکز رای گیری از ساعت 8 صبح به وقت محلی آغاز شد و پس از دو ساعت تمدید در ساعت 20 به پایان رسید.

قرار است 10 صندوق در 10 شعبه رای در انگلیس مستقر شود که پنج صندوق در مناطق مختلف لندن و پنج صندوق دیگر در شهرهای دیگر انگلیس از جمله منچستر، بیرمنگام، نیوکاسل، گلاسکو و کاردیف قرار دارند.

همزمان تعدادی از عناصر ضد انقلاب با تجمع در مقابل شعب اخذ رای و استفاده از الفاظ رکیک خشم خود را از شرکت ایرانیان مقیم انگلیس در انتخابات ابراز کردند. بر اساس گزارش ها، پلیس 6 نفر از این آشوبگران را به دلیل ایجاد ناآرامی در لندن، منچستر و بیرمنگام دستگیر کرد.

بدین ترتیب روند رای گیری با وجود این تحرکات مذبوحانه بدون وقفه ادامه یافت و رای دهندگان با ابراز مخالفت و نارضایتی شدید با این گونه حرکات مخالفت کردند.

بر اساس برنامه زمانبندی اعلام شده مرحله دوم انتخابات روز جمعه ۲۴ تیرماه ۱۴۰۳ هجری قمری برگزار می شود.

انتهای پیام/

تبلیغات بنری

mizanonline به نقل از یورنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *