آمار مشارکت ایرانیان خارج از کشور درمرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری

تبلیغات بنری

سخنگوی ستاد انتخابات کشور از موفقیت ۸۸ هزار و ۳۲۵ ایرانی خارج از کشور در مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.

یورنا – به گزارش وزارت کشور، محسن اسلامی دبیر کمیسیون انتخابات کشور و سخنگوی رسمی این کمیسیون امروز یکشنبه گفت: با هماهنگی خوب بین وزارت کشور و وزارت امور خارجه و تمهیدات لازم در سفارتخانه های ایران در سراسر کشور. کشور. 100 شعبه از دنیا، انتخابات دوره چهاردهم ریاست جمهوری را برگزار می کنند و از سال 1400 تاکنون برای کسب آرای ایرانیان خارج از کشور تلاش می کنند.

سخنگوی رسمی ستاد انتخابات کشور تعداد کل آرای ایرانیان خارج از کشور در مرحله دوم چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که روز جمعه ۲۴ تیرماه برگزار شد به ۸۸ هزار و ۳۲۵ رای رسید.

وی افزود: 36 هزار و 169 نفر به آقای مسعود بازیکیان و 50 هزار و 206 نفر به آقای سعید جلیلی رای دادند.

اسلامی تعداد آرای باطل مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری در شعب خود در خارج از کشور را به 1950 رای رساند.

سخنگوی رسمی ستاد انتخابات کشور با قدردانی از حضور و مشارکت ایرانیان خارج از کشور در انتخابات ریاست جمهوری گفت: انتخابات مرحله اول و دوم چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در 136 نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سراسر کشور برگزار شد. جهان و مقایسه آماری نشان می دهد که در انتخابات ریاست جمهوری که امسال در جمهوری ایران برگزار شد، نسبت به 1400 انتخابات، شاهد افزایش چهار برابری تعداد رای دهندگان ایرانی در خارج از کشور بودیم.

وی افزود: حضور خوب ایرانیان خارج از کشور در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در حالی صورت گرفت که در برخی کشورها شاهد موانع و اختلالاتی در مسیر حضور ایرانیان از جمله تظاهرات مستکبران اما شهروندان عزیز بودیم تا اینکه به باورها اعتقاد پیدا کردیم. مردم ایران و انقلاب اسلامی در برخی کشورها نماز بخوانند و اغلب از راه دور به پای صندوق های رای رفتند و در انتخابات اخیر شرکت کردند و این نشان می دهد که ایران و ایرانی پایدار هستند و در صحنه های مختلف حماسه آفریده اند.

روز جمعه 24 تیر 1403 هجری شمسی، مرحله دوم انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری برگزار شد و مردم ایران با مشارکت بیش از 49 درصدی، آقای مسعود بازیکیان را به عنوان نهمین رئیس جمهوری اسلامی ایران انتخاب کردند.

انتهای پیام/

تبلیغات بنری

mizanonline به نقل از یورنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *