آخرین اخبار انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳/ بررسی نظرسنجی‌ها و پیش‌بینی‌های انتخاباتی

تبلیغات بنری

چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به دلیل شهادت سیزدهمین نخست وزیر یک سال قبل از موعد مقرر در 17 تیر 1403 برگزار می شود. در فاصله دو روز تا انتخابات، تبلیغات نامزدها، احزاب و جریان های سیاسی مختلف به اوج خود رسید.

یورنا – انتخابات ریاست جمهوری در جمهوری اسلامی ایران برای تعیین رئیس دولت چهاردهم که قرار بود سال آینده طبق روال معمول پس از پایان انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود. سانحه بالگرد آیت الله رئیسی و یارانش بر اساس برنامه اعلام شده از سوی ستاد انتخابات کشور در 17 تیرماه سال جاری، مراسم شهادت هشتمین رئیس جمهور ایران یک سال قبل از موعد مقرر برگزار می شود.

پس از اتمام مراحل بررسی صلاحیت ها سخنگوی رسمی ستاد انتخابات کشور وی از تایید صلاحیت مسعود بدزیکیان، مصطفی پورمحمدی، سعید جلیلی، علی رضا زاکانی، امیرحسین قاضی زاده هاشمی و محمدباقر قالیباف برای انتخابات ریاست جمهوری توسط شورای نگهبان خبر داد.

بعد از یک دهه آخرین مناظره انتخاباتیاکنون کاندیداها با سفر به شهرهای مختلف و برگزاری همایش های انتخاباتی سعی در کسب آرای مردم ایران دارند تا از آخرین روز فرصت قانونی تبلیغات استفاده کنند.

در زیر اخبار منتشر شده در رسانه ها درباره انتخابات پیش رو را مرور می کنیم.

قاضی زاده هاشمی رئیس ستاد انتخابات در توییتی در توئیتر نوشت: هدف ما از حضور در انتخابات، تقویت جبهه انقلاب و ادامه پیشرفت کشور است.

این امر با توافق بر روی یک گزینه و کنار کشیدن همه به نفع یک نامزد محقق خواهد شد. در غیر این صورت، عقب نشینی همه به نفع جنبش مخالف خواهد بود.

حسین شریعتمداری در روزنامه کیهان نوشت: ائتلاف نامزدهای جبهه انقلاب یک ضرورت اسلامی و انقلابی است و نادیده گرفتن آن از سوی هرکسی، بی توجهی آشکار به این اصول و مبانی تلقی می شود. بنابراین اگر برخی از کاندیداها در جریان مناظره ها اعلام کردند که در میدان باقی می مانند، خدای ناکرده انصراف به نفع دیگری را کوچک شمردن وعده قبلی خود تلقی نکنند، زیرا متعهدان برای اطمینان به فکر تغییر نظر هستند. نتیجه ای که شایسته خداوند است و باید بدانند.

پس از امام رضی الله عنه پرسیدند: آقا! این چه جمله ای است که می گویند: «الرجال کسى است که از گفته خود برنگردد»؟! امام راحل در پاسخ به این امر فرمودند: “اتفاقاً برعکس است. مرد کسی است که حرف خود را می شکند. اگر آنچه او گفته اشتباه یا نادرست بوده است، پس از آن به حرف خود برمی گردد، پس این مرد است.”

صداوسیما 6 قرار است فرصت 15 دقیقه ای را برای نامزدهای ریاست جمهوری فراهم کند.

مصاحبه نهایی کاندیداها از ساعت 18 تا 19:30 با مخاطبان از شبکه یک پخش می شود.

بعثه مقام معظم رهبری: اگرچه مقامات ایرانی در شهرهای مکه و مدینه به تعقیب حجاج برای رأی دادن پرداختند، اما دولت میزبان با برگزاری انتخابات در 17 تیرماه موافقت نکرد.

سخنگوی پلیس: بیش از 220000 سرباز به شمول تقریبا 190000 تن از آغاز روند شمارش آرا تا پایان آن در مراکز رای دهی حضور دارند و وظیفه نظارت، نظارت و تامین امنیت انتخابات را بر عهده دارند.

فرصت تبلیغاتی داوطلبان در ساعت هشت صبح فردا پنجشنبه هفت تیر 1403 یعنی 24 ساعت قبل از شروع رای گیری به پایان می رسد.

این خبر در حال بروز رسانی است…

تبلیغات بنری

mizanonline به نقل از یورنا

About The Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *